Przewóz do Anglii – co zabrać, a co jest zabrobione

Wybierając się do Anglii musimy pamiętać o kilku drobnych, ale jakże ważnych przestrogach. Postaramy się przedstawić Państwu o czym musimy pamiętać, a co bezwzględnie jest zabronione w busie.

Wielka Brytania znajduje się w Unii Europejskiej, a także w strefie Shengen, co anglia-polska-busemoznacza, że jadąc busem do Anglii potrzebujemy tylko dowodu osobistego, jeśli zabrałeś już paszport to również jest to twój dokument potwierdzający obywatelstwo, a także może być używany jako zamiennik dowodu w Anglii.

Teraz przejdziemy do nieprzyjemnych rzeczy – czego nie można robić na pokładzie busu. W busie całkowicie zabronione jest spożywanie alkoholu, a także palenie papierosów oraz innych środków – związanie jest to z bezpieczeństwem i wymogami unijnymi. Na pokładzie nie można mieć ze sobą materiałów niebezpiecznych – scyzoryk, nóż, oraz abstrakcyjnie mówiąc wszystkie co może zagrozić w przewozie osób. Również nie można utrudniać ruchu w busie, a także chodzić podczas jazdy. Korzystanie z toalety możliwe jest tylko na postojach, które odbywają się średnio co 2 godziny.